• A  D  M  I  N  I  S  T  R  A  T  I  O  N
     
     Principal:  Gina Tenuta
     
    Assistant Principal and ED Program Coordinator: Sharon Collins
     
     


    S  U  P  P  O  R  T    S  T  A  F  F
     
    Administrative Assistant:  Cathy Payne
     
    Administrative Assistant:  Sherry Knowles
     
     Head Custodian: Matt Long
     
    Night Custodian:  John Ntedika
     
    Night Custodian:  Brandon West
     
    Nurse:  Christa Blemler
     
    Occupational Therapist:  Elizabeth McClure 
     
    Occupational Therapist:  Heather Wheet
     
     


    C  A  F  E  T  E  R  I  A
     
     Head Cook:  Angie Vale
     
    Food Service: Sharon Burks
     
    Food Service:  Patty Burton
     
    Food Service:  Vicki Jackson
     


    C  E  R  T  I  F  I  E  D    F  A  C  U  L  T  Y
     
    Kindergarten:  Tara Kagy
     
    Kindergarten:  Amy Yokley
     
    Kindergarten: Kristina Mitchell
     
    Kindergarten: Janine Rodriguez 
     
     
     
     
    1st Grade:  Jennifer Kapchinske
     
    1st Grade:  Erin Creamean
     
    1st Grade:  Julie McCully
     
     
      
     
     
    2nd Grade:  Siobhan Sims-King
     
    2nd Grade:  Jason Alexander
     
    2nd Grade:  Autumn Stanton
     

     
     
     
    3rd Grade:  Maggie Nelson
     
    3rd Grade:  Becky Reeves
     
    3rd Grade:  Lori Ellison
     
     
     
     
     
    4th Grade:  Nate Chalmers
     
    4th Grade:  Julie Varner
     

     
     
     
    5th Grade:  Amanda Figueroa
     
    5th Grade:  Pam Blanchard
     
    5th Grade:  Carrie Comincioli
     
     

     
     
     
    Art:  Olivia Kath
     
    IMC:  Alicia Bunting
     
    Music:  
     
    Music:  Kiki Keaney
     
    OTR:  Jamie Conway
     
    OT:  Susan Kaliher 
     
    Physical Education:  Mark Payne
     
    Physical Education:  Michael Goodwin
     
    Physical Therapy:  Darla Steffen 
     
    Adaptive Physical Education:  Marla Cleveland
     
    ELL Services: Kendra Muganzi
      


    S  P  E  C  I  A  L    E  D  U  C  A  T  I  O  N
     
     
    LBS1:   Stephanie Alcorn
     
    LBS1:  Jennifer Chedister 
     
    LBS1:  Debra Stephens
     
    Math Interventionist: Vasu Nimmakayala
     
    BEST Services:  Cynthia Pratt
     
    BEST Services:  Karen Mercer 
     
    BEST Services: Jennifer Kiesewetter 
     
    BEST Services: Sarah Prosser 
     
    Specialized Services:  Nicole Powell
     
    Specialized Services: Jason Wynn
     
    Specialized Services: Frances Sowa 
     
    Speech:  Keely Theobald 
     
    Speech:  Layna Boyd
     
    Speech:  Sarah Hamilton
     
    Speech:  Julie Current
     
    Speech: Lisa Thoennes 
     
    School Psychologist: Carrie Helling
     
    Social Worker:  Brandy Elmore 
     
    Social Worker:  Haley Safranek
       


    P  A  R  A  P  R  O  F  E  S  S  I  O  N  A  L  S
       
     
    Tatini Acharya 
     
    Jennifer Brooks
     
    Mark Brunskill
     
    Rayann Dunn
      
    Yvonne Evans 
      
    Zakiya Floyd
     
    Traci Fuller-Milan
     
    Kelly Hoepper 
     
    Jillian Hopkins
     
    Scott Hussemann
     
    Lavanya Kuricheti 
     
    Laura Lawson
     
    Jonathon Long
     
    Margaret Longman
     
    Kathryn Lopez
     
    Jessica Lovell
     
    Kristi Mason
     
    Scott Peterson
     
    Sommon Pope
     
    Dhara Shah
     
    Kiley Sutton
     
    Vannetta Taflinger
     
    Darlene Vickers
     
    Robyn Walker
     
    Hannah Weber
     
    Jane Weed
     
    Fnu Zeenath
     
     
     


    N O O N  T I M E  S U P E R V I S O R S
      
     
     
    Jennifer Coomer
     
    Jeannie Dunham
     
    Farrah Grubbs
     
    Mary Kentzler 
     
    Rickey Kentzler 
     
    Rachel Rowley
     
    Rhonda Teske
     
    Dawn Vrewicz